Bahtiyar Koleji öğrencilerinden Suriyelilere yardım

YÜREĞİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR 

 

Sultanbeyli Özel Bahtiyar Koleji öğrencileri, Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı kaçarak Sultanbeyli’ye gelen Suriyeli ailelere yardımda bulundu. Okullarında yardım kampanyası başlatan öğrenciler, topladıkları kuru gıda, giysi ve ayakkabıları ev ev dolaşarak Suriyeli vatandaşlara teslim ettiler.

Özel Bahtiyar Kolejinde başlatılan “Suriyeli aileler için bir yardım da senden” kampanyası kapsamında, okulda toplanan kuru gıda, battaniye, giysi ve ayakkabılar minik öğrenciler tarafından dağıtıldı. 10 gün boyunca okullarında yardım malzemesi toplayan öğrenciler, topladıkları malzemeleri geçtiğimiz Cuma günü, Sultanbeyli Fatih Mahallesine yerleşen Suriyeli ailelere teslim etti. Okulda düzenlenen teslim töreninde konuşan Bahtiyar Koleji Müdürü Bilal İnce, Sultanbeyli’de ikamet eden Suriyeliler için “Suriyeli aileler için bir yardımda da senden” kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında öğrencilerimiz, evlerinden kuru gıda, battaniye, giysi ve ayakkabılar getirdiler. Bu kampanya ile hem öğrencilerimize yardım etme duygusunu aşılamaya çalıştık hem de savaş dolayısıyla bizlere sığınan Müslüman kardeşlerimize yardım etmiş olduk dedi.

Konuşma sonrası öğrencilerin toplamış olduğu yardımlar Sultanbeyli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünün nakil araçlarına yüklendi ve Sultanbeyli’nin çeşitli mahallelerinde yaşayan Suriyeli ailelere ulaştırıldı. Minik öğrenciler, topladıkları yardımları kendileri araçlara yükledi ve ailelere kendileri dağıttı.

http://www.gercekvizyon.com/haber/guncel/bahtiyar-koleji-ogrencilerinden-suriyelilere-yardim/929.html

http://www.yorehaber.net/2013/11/yureginize-saglik-cocuklar/

 

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1721 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 21° 15°