MÜDÜRÜMÜZ'ÜN MESAJI

BAHTİYAR KOLEJİNDE EĞİTİM ANLAYIŞI

                 Biz  eğitim-öğretimde, inançlı ve dinamik bir kadronun yanısıra,  planlı programlı bir süreci ve 18 yıllık özel okul tecrübemizi de sizlerin hizmetine sunmaktayız.  Okulumuzda öğrenci merkezli ve çoklu eğitim ve öğretim metotlarının yanında okulumuzun misyonuna uygun karakter eğitimi çalışmaları da en üst düzeyde uygulanmaktadır.  Bu gayretli çalışmaların sonucu olarak Okulumuz geçmişte olduğu gibi bugünde başarılarını artırarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir.  Tabi biz başarı ile birlikte öğrencilerimizde Güzel Ahlakı esas alarak, günümüz problemlerinden öğrencilerimizi arındırıp kendi yaşayacakları zamana milli ve manevi değerlerimizle taşımanın mücadelesini veren bir kurumuz.                

                    Tek başına akademik başarıların bir işe yaramadığı hepimizin malumudur.  Eğitim sisteminin, ailenin ve çevrenin eksik bıraktığı veya dolduramadığı alanların çocuklarımızı sürüklediği tehlikeler ortadadır. ‘Okulda Şiddet’  başlıklı haberler toplumumuza normal gelmeye başladı. Oysa bu haberler çocuklarımızı kaybettiğimizin haberleridir. Doğuştan zalim, katil veya hırsız insan olmadığına göre aile, okul ve çevre işbirliği çok sıkı olmalı ve aynı zamanda çocuklarımızın ruhsal gelişiminin de tamamlanması gerektiği aşikârdır. Bu bağlamda toplumumuzda maalesef ailenin ve eğitim sisteminin büyük eksiklikleri ve yanlış müfredat uygulamaları vardır. Bu yanlışlara ancak ilkeli bir misyona ve vizyona sahip okul anlayışı dur diyebilir. Bahtiyar Koleji olarak bizler güvenli ve huzur dolu bir ortamda çocuklarımızın Ruh-Beden ve Ahlak gelişimini, zekâ, irade ve duygu gelişimlerini dikkate alıyoruz. Onlara sunduğumuz akademik imkânların yanında örnek ve lider kadromuzla çocuklarımızın aklını ve zekâsını kullanmasını öğretiyoruz. Öğrencilerimizi sadece derslerinde başarılı olmaları için değil aynı zamanda hayatın her safhasında nasıl öğrenmeleri gerektiğini ve öğrenmek için hangi yöntem ve teknikleri kullanmaları gerektiği konusunda da onlara yol gösteriyor rehberlik ediyoruz.   Bizler kendi zamanımıza göre değil öğrencilerimizin yaşayacakları zamanı göz önünde bulundurarak, daha iyi bir kariyere sahip olmaları için eğitim veriyoruz. Yaptığımız sosyal ve sportif faaliyetlerle ve karakter eğitimi kazanımlarıyla çocuklarımızı kendi değerlerimizle geleceğe taşıyoruz. Bu çalışmalarımızda siz velilerimizi yanımızda görmek gücümüze güç katarken yükümüzü de hafifletmektedir.  

              Özet olarak, bilgi toplumunun ihtiyaç duyduğu, başarı düzeyi yüksek, kendisiyle ve çevresiyle barışık, daima hakkın ve haklının yanında olan nitelikli ve kariyer sahibi bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir. Bu hedefimize güçlü, inançlı ve dinamik bir kadro ve velilerimizle birlikte ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Yarınlarınız Bahtiyar Olsun.

Esen kalın.

                                                                                                       Bilal İNCE
                                                                                                    Okul Müdürü

 Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 31° 23°