İNGİLİZCE EĞİTİMİ

  

BAHTİYAR Koleji’nde, öğrencilerimize yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri, ihtiyaç duyacakları İngilizce bilgisini vermek ve dili etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamak genel hedefimizdir.Yabancı dilde dört temel boyut olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri güçlü bir dilbilgisi temeline dayalı olarak kazandırılır. Öğrencilerimizin derse aktif katılımları sağlanır. Okulumuz da 4+4+4 eğitim sistemine ve öğrencilerin seviyesine uygun olarak İngilizce kitaplar seçilmektedir. İlk dört yıl için Sparkle serisini takip etmekteyiz.

                               

 İkinci dört yılda Oxford ve Express yayınları takip edilmektedir. Öğrencilerimiz ikinci dört yılda Cambridge ESOL sınavlarına girmeleri için hazırlanıp, teşvik edilirler. Sınav tarihleri takip edilip duyuruları yapılır ve başarı gösteren öğrencilerimiz sertifika almaya hak kazanır. Cambridge Üniversitesi’nin yapmış olduğu bu sınavlar dünyada geçerliliği olan sınavlardır. Bu sertifikalardan birini alan öğrenci, dünyanın herhangi bir okulunda İngilizce seviyesini belgeleyebilmektedir.

  

Yabancı dil öğrenimi, çok çalışmayı gerektirse de bakış açımız ve kullandığımız tekniklerle zevkli bir sürece dönüşür. Öğrencilerimize elimizdeki tüm olanakları seferber ederek kaliteli bir İngilizce eğitimi verme düşüncesini kendine ilke edinmiş olan okulumuz, bundan sonra da İngilizce eğitimi adına sunulan her yeniliği imkânları el verdiğince sizlere sunmaya devam edecektir.

 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 10° 6°